Wirthwein rozszerza swoją siedzibę w Polsce

Zdjęcie przedstawia wizualizację nowej hali budowanej obecnie przez firmę deweloperską MLP w Łodzi. Oddana do użytku hala będzie miała powierzchnię 71 000 m², całkowita powierzchnia użytkowa wynosi 16,5 ha i podkreśla przyszłe perspektywy rozwoju gospodarczego Łodzi. Wirthwein Polska Sp. z o.o. zajmie w kompleksie budynków około 6.000 m². Uzgodniona została również opcja wynajmu dalszej powierzchni. Źródło: MLP Group

Wirthwein Polska Sp. z o.o. z trzecią fabryką w Łodzi. Do 2027 r. powstanie ponad 100 dodatkowych miejsc pracy.

Łódź. Wirthwein Polska Sp. z o.o. funkcjonuje obecnie w dwóch zakładach w Łodzi, od 1998 r. produkuje części do pralek metodą shop-in-shop u klienta. Kolejnym kamieniem milowym w 2005 roku było otwarcie własnej, nowoczesnej fabryki w bezpośrednim sąsiedztwie ważnego partnera biznesowego z branży AGD. Aby umożliwić dalszy rozwój w Łodzi, zarząd Wirthwein AG podjął w maju 2021 r. decyzję o wynajęciu dodatkowej powierzchni produkcyjnej, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego zakładu i strategicznych klientów. W pierwszym etapie w ciągu roku powstanie około 35 dodatkowych miejsc pracy, które do 2027 roku powinny wzrosnąć do ponad 100 nowych etatów.

W temacie strukturyzacji istniejących i nowych projektów w Łodzi, kierujący jednostką biznesową sprzętu gospodarstwa domowego i przemysłu elektrotechnicznego Klaus Seybold wyjaśnia: „Dzięki nowej lokalizacji możemy jeszcze lepiej dopasować produkcję do naszych obszarów produktowych i klientów. Obecnie było to możliwe tylko w ograniczonym zakresie ze względu na wykorzystanie mocy produkcyjnych zakładu“.
„W przyszłości w nowej, trzeciej fabryce będziemy produkować dla wszystkich klientów, w tym dla branży motoryzacyjnej, AGD, elektrotechnicznej oraz sanitarnej“, wyjaśnia dyrektor sprzedaży Wirthwein Polska Krzysztof Gorzechowski, który wraz z Klausem Seyboldem odgrywał kluczową rolę w koordynowaniu kontaktów pomiędzy kolegami na miejscu w Łodzi a zarządem Wirthwein AG w Creglingen.
Tomasz Sęczkowski, który jako kierownik ds. jakości i tymczasowy dyrektor zakładu był również intensywnie zaangażowany w planowanie w ostatnich miesiącach, przedstawia szczegóły umowy dzierżawy: „W nowoczesnym kompleksie hal wynajmiemy początkowo nieco ponad 6.000 m², z czego 5.800 m² przeznaczymy na powierzchnię produkcyjno-magazynową, a resztę na pomieszczenia pracownicze i biurowe. Aby zapewnić przyszły rozwój, uzgodniono już definitywnie opcję wynajmu dalszej powierzchni“.

„Łódź jest położona w sercu Polski, ma doskonałe połączenia komunikacyjne i znajduje się w atrakcyjnej bliskości wielu istniejących od dawna klientów oraz interesujących, potencjalnych nowych odbiorców, dlatego cieszymy się, że możemy tu inwestować“, chwali Marcus Wirthwein, który zawsze jest pod wrażeniem pracy całego zespołu w Łodzi. Z pewnością ucieszy to nowego dyrektora zakładu: od połowy lipca Janusz Krzyżowski jest odpowiedzialny za Wirthwein w Polsce i to do niego należy teraz koordynacja dalszych działań.

 

Rozwój firmy Wirthwein Polska tworzy miejsca pracy i perspektywy

Wirthwein zatrudnia w Łodzi około 450 osób i obecnie produkuje elementy z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego, elektrycznego i AGD na ponad 60 wtryskarkach. Jest to największa spółka-córka działającej globalnie grupy Wirthwein, która na całym świecie zatrudnia około 3.500 pracowników w 22 zakładach.

Rozpoczęcie produkcji seryjnej w trzecim zakładzie produkcyjnym firmy Wirthwein Polska Sp. z o.o. z wykorzystaniem pierwszych maszyn planowane jest już na drugi kwartał 2022 roku. Do 2027 r. ma tam przybyć ponad 20 wtryskarek, co oznacza łącznie około 110 dodatkowych miejsc pracy. Tylko w nadchodzącym roku 2022 potrzebnych będzie około 35 nowych pracowników w działach produkcji, zapewnienia jakości, logistyki, administracji i utrzymania ruchu. Zespół HR w składzie Anna Rozwandowicz, Katarzyna Klemżynska i Dominika Frid już teraz intensywnie poszukuje wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników. Zainteresowani kandydaci szukający stabilnego zatrudnienia z ciekawymi perspektywami na przyszłość mogą znaleźć aktualne oferty pracy na nowej polskiej stronie internetowej www.wirthwein.pl.

540 m² wynajętej powierzchni Wirthwein Polska Sp. z o.o. przeznaczy na cele administracyjne. Logo Wirthwein na fasadzie kompleksu biurowego będzie w przyszłości dobrze widoczne, ponieważ budynek jest dogodnie zlokalizowany, niedaleko autostrady A1 łączącej Łódź z Trójmiastem. Odległość do istniejącego zakładu produkcyjnego Wirthwein przy ulicy Lodowej wynosi około 4,5 kilometra, co powoduje, że obie lokalizacje będą doskonale skomunikowane. Źródło: MLP Group

Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Dyrektor Sprzedaży Krzysztof Gorzechowski, Dyrektor Zakładu Janusz Krzyżowski, Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ Adam Brzostowski (od lewej) podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Łodzi. Źródło: Urząd miasta Łodzi