Kształtowanie przyszłości z szacunkiem do przeszłości

Ciekawa podróż w czasie od 1998 roku.

Kamienie milowe Wirthwein Polska. Dynamiczny rozwój i gra zespołowa od ponad 20 lat.

picture

Założenie firmy

W grudniu Udo Wirthwein podpisuje akt założenia Wirthwein Polska Sp. z o.o.. W ten sposób firma w Polsce staje się piątą spółką-córką rozwijającej się grupy Wirthwein i pierwszą lokalizacją poza granicami Niemiec. Pierwsi pracownicy zostali przeszkoleni w zakładzie Nauen w pobliżu Berlina.

1997

picture

Rozpoczęcie produkcji

Wraz z ośmioma pracownikami i dwiema wtryskarkami, 23 sierpnia 1998 r. w siedzibie klienta rozpoczyna się produkcja kadzi do pralek. Tomasz Sęczkowski, Zbigniew Szarabajko, Sylwester Terka i Jerzy Wojda zostają pierwszymi pracownikami firmy i pracują w niej już ponad 20 lat.

1998

picture

Nowe zamówienia

Wirthwein Polska rozwija produkcję zbiornika wody do zmywarek. Jest to pierwszy komponent, który wymaga zgrzewania dwóch części formowanych wtryskowo. Liczba pracowników wzrosła do 16, a maszyny do 4 wtryskarek z obsługą robotów.

2002

picture

Kamień milowy w historii

Kluczowe decyzje dotyczące dalszego rozwoju firmy zostaną podjęte w 2004 roku: Wirthwein staje się systemowym dostawcą podzespołów do suszarek i buduje własną halę produkcyjną przy Lodowej w Łodzi. Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod nowy budynek odbyła się jesienią 2004 roku, ceremonia otwarcia niezwykle ambitnego projektu budowlanego nastąpiła już niecały rok później - 5 kwietnia 2005 roku.

2004

picture

Pierwsza dekada

Dziesiąta rocznica (9 maja 2009 roku) była celebrowana przez 250 dumnych pracowników, którzy wraz z rodzinami uczestniczyli w uroczystościach rocznicowych. Liczba wtryskarek wzrosła w pierwszej dekadzie do 30, z czego większość została wyposażona w roboty wielofunkcyjne. Liczne systemy zgrzewania i montażu podkreśliły nowoczesność produkcji.

2009

picture

Dywersyfikacja

Wraz z rozszerzeniem portfela produkcyjnego o przemysł samochodowy i elektryczny, firma dywersyfikuje portfolio produktowe, aby być niezawodnym partnerem dla swoich klientów i pracowników. Celem przedsiębiorstwa stał się dalszy rozwój i tworzenie bezpiecznych miejsc pracy.

2011

picture

Rozpoczęcie budowy nowego centrum logistycznego

Uruchomienie nowej hali montażowo-logistycznej w kwietniu 2018 roku stanowiło krok w przyszłość. Od tej chwili klienci mogą zamawiać wstępnie zmontowane podzespoły bezpośrednio na linię montażową. Taka koncepcja logistyczna jest możliwa tylko dzięki długotrwałej, ścisłej współpracy i wzajemnemu zaufaniu.

2017

picture

20 lat wzrostu

Obchody wyjątkowej historii sukcesu odbyła się 27 września 2018 r. Podczas uroczystości 20 rocznicy powstania Łódzkiego zakładu, rodzina Wirthwein podziękowała ponad 350 pracownikom za zaangażowanie w rozwój i wyniki. Pod okiem znanego aktora Steffena Möllera, podczas uroczystości swoją premierę miał jubileuszowy film.

2018

picture

Rozwój Łódzkiej fabryki

Wirthwein Polska powiększył powierzchnię produkcyjną, magazynową i biurową o ponad 11 000 m2.

W trzecim zakładzie Wirthwein’a w Łodzi zostanie stworzonych ponad 100 dodatkowych miejsc pracy.

2022

picture

Dziś: Weź udział w naszej historii pełnej sukcesu

Dzisiaj jesteśmy firmą działającą w globalnej sieci, z wieloletnimi międzynarodowymi partnerami biznesowymi. Aby zapewnić, przyszłość pełną sukcesu, zawsze szukamy ludzi, którzy żyją naszymi ideami: niezawodność, jakość i innowacyjność.

Chcesz pomóc w kształtowaniu naszej przyszłości? Chciałbyś mieć bezpieczne perspektywy, pracować w dynamicznie rozwijającej się firmie rodzinnej i wykonywać ciekawe zadania?

Stań się częścią naszego zespołu i dołącz do nas na naszej ścieżce rozwoju.

Aplikuj teraz

Dzisiaj

Chcesz wiedzieć więcej?

Do profilu

Firma rodzinna z bogatą historią.

Historia grupy Wirthwein