Formujemy nowe produkty

z najnowszymi technologiami inżynieryjnymi, zindywidualizowanymi koncepcjami industrializacji i wiedzą naszych specjalistów.

Odpowiednia konstrukcja komponentu - podstawa udanej i ekonomicznej produkcji seryjnej.

Doradzamy i towarzyszymy w drodze do osiągnięcia jasnego celu: zrównoważonej i funkcjonalnej koncepcji projektowej, spełniającej Państwa wymagania. Usługi inżynieryjne Wirthwein Group zapewniają wysoką jakość elementów wtryskowych i bezproblemowy proces produkcyjny. Wspólnie z Państwem opracowujemy dane, niezbędne do podejmowania decyzji o optymalizacji komponentów. Znajdujemy potencjał do oszczędności i osiągamy jeszcze bardziej ekonomiczną produkcję seryjną.

Rozwój: Know-how grupy Wirthwein

  • Optymalizacja wzornictwa pod kątem tworzyw sztucznych i narzędzi wtryskowych w zgodności ze specyfikacją klienta
  • Oszczędność czasu, obniżenie kosztów i poprawa jakości dzięki zastosowaniu symulacji wypełnienia z wykorzystaniem zaawansowanej metody elementów skończonych
  • Szybszy rozwój produktów dzięki zastosowaniu dodatków uszlachetniających i bezpośredni kontakt z narzędziownią oraz produkcją
  • Bezpieczny transfer danych przez KVS, Connect lub Odette

Projektowanie komponentów

Bierzemy pod uwagę wszystkie dane z projektu koncepcyjnego. Projektujemy Państwa komponenty tak, aby były odpowiednio przystosowane do technologii tworzyw sztucznych, narzędzi wtryskowych i wymagań. Korzystamy z wiodącego na rynku oprogramowania CATIA V5 i Siemens NX ukierunkowanych na rozwoju i weryfikacji.

Mann sitzt am PC

Koncepcja industrializacji

W ścisłej współpracy z naszymi działami produkcji i narzędziownią, określamy najbardziej efektywny i rozsądny proces produkcyjny. Bierzemy pod uwagę wymagane technologie produkcji i przetwarzania. Stopień automatyzacji dostosowujemy do potrzeb, budżetu, wymagań jakościowych i planowanej wielkości partii.

PC zeigt 3D Grafik

Symulacja komponentów

Symulacje wypełnienia (Moldex 3D, CadMould) dostarczają wiarygodne dane, dotyczące optymalnego punktu wtrysku, potencjalnego skurczu i deformacji przy użyciu różnych parametrów i materiałów. Sprawdzamy i weryfikujemy za pomocą obliczeń wytrzymałościowych, czy dany element jest w stanie wytrzymać określone wymagania dotyczące obciążenia.

Mann neben einem Prototypen

Prototypowanie

Technologia druku 3D wkładek narzędziowych i prototypów znacznie przyspiesza proces rozwoju dla naszych klientów. Wykonujemy lub zamawiamy u sprawdzonych dostawców narzędzia prototypowe z materiału dostosowanego do ilości wtrysków niezbędnych dla Klienta.

Wiedza materiałowa

Odpowiedni dobór materiałów spełniający Twoje wymagania.

Posiadamy doświadczenie, wiedzę o reologii i technologii do projektowania i przetwarzania wszystkich konwencjonalnych tworzyw termoplastycznych w naszych międzynarodowych zakładach produkcyjnych. Nasi eksperci przedstawią sugestie materiałowe i określają alternatywy. Na życzenie możemy zapewnić opracowanie materiału specyficznego dla produktu we współpracy z zewnętrznymi ekspertami.

Elastyczność i szybkość w narzędziowni należącej do Grupy.

Budowa narzędzi do formowania wtryskowego

Części plastikowe o zredukowanej wadze i bezpieczne procesowo dla przemysłu motoryzacyjnego.

Motoryzacja