Poduszki dla dzieci z Ukrainy

Prawie 90 ukraińskich dzieci przebywających w Łodzi otrzymało poduszkę ozdobioną swoim imieniem. Firma Wirthwein przekaże kolejne 400 poduszek do innych domów dziecka w Polsce.

Dzieci, które uciekły z Ukrainy i zamieszkały w regionie łódzkim, otrzymały od firmy Wirthwein Polska spersonalizowane poduszki.

Łódź. W kwietniu 2022 roku polski oddział Wirthwein rozpoczął zbiórkę pieniędzy na rzecz ukraińskich dzieci, które musiały uciekać ze swojej ojczyzny z powodu ataku Rosji i znalazły schronienie w regionie łódzkim. Pracownicy Grupy Wirthwein mogli zamówić w pobliskiej firmie Martello poduszki, które zostały indywidualnie ozdobione imionami dzieci i przekazane do domów dziecka. Producent tekstyliów udzielił pracownikom darczyńcy dużego rabatu, a Wirthwein Polska sfinansowała zakup wypełnienia do poduszek. W ten sposób darowizny pochodzą wspólnie od pracowników i przedsiębiorstwa Wirthwein.

W międzyczasie prawie 90 dziewczynek i chłopców z trzech łódzkich domów dziecka otrzymało poduszkę ozdobioną swoim imieniem pisanym zarówno ukraińską cyrylicą, jak i literami łacińskimi. Jako że wiele ukraińskich dzieci znalazło schronienie w Polsce, Wirthwein przekaże jeszcze ponad 400 poduszek do innych domów dziecka. W ten sposób mamy nadzieję podarować dzieciom choć odrobinę ciepła w ich trudnej sytuacji.

Łódź jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce; tuż po rozpoczęciu wojny miasto uruchomiło dom dla ukraińskich sierot, jak również liczne inne schronienia dla uchodźców. Ponadto zorganizowano dodatkowe miejsca w szkołach i przedszkolach, aby zapewnić im kompleksową opiekę.

Wszystkim ludziom cierpiącym z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę życzymy dużo siły i tego, by ten wojenny koszmar jak najszybciej się skończył.