Sponsorowanie sportu, kultury i edukacji

Gimnazjum Weikersheim: Nasza szkoła partnerska zorganizowała bieg z "Weikersheim do Tokio" z okazji Letnich Igrzysk Olimpijskich. Zasponsorowaliśmy pięć centów za każdy przebiegnięty kilometr i w ten sposób uzyskaliśmy w sumie około 622 euro dla sekcji sportowej.

Wsparcie dla stowarzyszeń, szkół i organizacji społecznych

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w 2021 roku wsparliśmy liczne projekty w naszych oddziałach. Ten wkład w życie społeczne w zakresie sportu, kultury i edukacji ma w firmie Wirthwein bardzo wysoki priorytet. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów będziemy mogli zorganizować więcej imprez, które były integralną częścią naszej działalności charytatywnej przed pandemią koronawirusa i będą kontynuowane. Poniżej przedstawiamy wybrane projekty, które otrzymały nasze wsparcie w 2021 roku.

Z powodu pandemii nie mogliśmy niestety w 2021 roku wspierać stowarzyszeń i organizacji w dotychczasowym zakresie. Pomimo tych wyzwań cieszymy się, że mogliśmy w tym roku wnieść nasz wkład w sektor społeczny.

Lebenshilfe für Menschen mit Behinderung Main-Tauber-Kreis e.V.: Stowarzyszenie od 1964 roku opiekuje się osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami. Dzięki 80 wolontariuszom zajęcia rekreacyjne są realizowane dla około 180 niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i dorosłych.

Tablet dla przedszkola Bieberehren: dochód ze zbiórki pieniędzy przeprowadzonej przez jednego z naszych pracowników został przeznaczony na zakup dwóch tabletów i nowych materiałów do zabawy.

Reinsbronner Bühnenzinnober & Tanzvilla Creglingen: z inicjatywy Sparkasse Tauberfranken, społeczność darczyńców zbierała datki od regionalnych firm. W celu promowania kultury w czasach pandiemii koronawirusa, Tanzvilla Creglingen i stowarzyszenie teatralne "Reinsbronner Bühnenzinnober" otrzymały czek.

Komplet koszulek dla klubu sportowego TSV Kriegshaber: ufundowaliśmy zestaw koszulek dla młodzieży z dzielnicy Kriegshaber w Augsburgu, który został przekazany przez pracownika działu personalnego Petrę Dintner (z lewej) i dyrektora zakładu Ferdi Ercan (z prawej). Nasz zastępca szefa działu produkcji narzędzi Peter Depner (2 od lewej) w wolnym czasie szkoli odnoszących sukcesy juniorów.

TC Pöhlde: Sophie Schirmer jest konstruktorem w oddziale w Osterode, a w wolnym czasie aktywnie gra w klubie tenisowym w Pöhlde. Jako opiekunka młodzieży ma pod swoją pieczą około 20 dzieci w sekcji juniorów, zaś jej ojciec Heiko jest pierwszym przewodniczącym sekcji. Aby wesprzeć to zaangażowanie, ufundowaliśmy nowe siatki na trzy korty tenisowe.

Przekazanie PC dla Rumunii: Hermann Gazke jest specjalistą ds. reklamacji w firmie Wirthwein Medical i działa w organizacji "Ewangelicznych Chrześcijan Baptystów". Kościół wspiera domy dziecka w Rumunii. Nasza Grupa IT dostarczyła 30 komputerów o wartości ponad 8.000 euro. Komputery są cenną pomocą w nauce i w codziennym życiu domów dziecka.

Wsparcie dla "Junge Oper" w Weikersheim: sponsorzy przejęli patronat nad wykonawcą, nasz wybór padł na polską artystkę Bognę Bernagiewicz (po prawej). Ponieważ jesteśmy również partnerem szkoły średniej w Creglingen, zorganizowaliśmy gościnny występ dwóch śpiewaczek operowych na lekcjach muzyki.

Tablety dla następnego pokolenia: w oddziale w Çerkezköy w Turcji przekazaliśmy tablety rodzinom naszych pracowników, aby ułatwić dzieciom naukę domową spowodowaną pandemią koronawirusa.

Przekazanie żywności: we wrześniu pracownicy naszego oddziału w Fountain Inn, SC w USA zbierali niepsujące się artykuły spożywcze, aby przekazać je do Harvest Hope Food Bank w Greenville, SC. Organizacja non-profit dostarcza co tydzień 50 000 posiłków osobom potrzebującym.