Zbiórka pieniędzy dla Ukrainy

W maju odbył się nasz ogólnoświatowy Running Challenge. 15 903 km odpowiadało dotacji w wysokości 4 771 euro. 5 000 euro przekazano Cargo Human Care, które organizuje opatrunki i leki dla szpitala we Lwowie, zajmującego się leczeniem inwalidów wojennych.

Jako firma, my również byliśmy emocjonalnie i ekonomicznie wstrząśnięci atakiem Rosji na Ukrainę. Od samego początku potrzeba pomocy osobom dotkniętym wojną na terenie Ukrainy i pochodzącym z tego kraju była bardzo duża.

Dlatego w tym roku na różne sposoby okazywaliśmy naszą solidarność.
Wszystkim poszkodowanym w wyniku wydarzeń nadal życzymy dużo siły i wszystkiego najlepszego!

W ramach ogólnoś-wiatowego apelu nasi pracownicy przekazali poszewki na poduszki z imionami dla ukraińskich dzieci uchodźców przebywających w regionie łódzkim. Wirthwein dostarczył wypełnienia, a łącznie 84 poduszek trafiło do tej pory do ukraińskich dzieci.

Wirthwein Friedberg przekazał 490 euro na zakup flashcards, memów językowych i wielojęzycznych zeszytów ćwiczeń dla dzieci uchodźców z Ukrainy. Kierownik zakładu Ferdi Ercan wręczył symboliczny czek z darowizną (po prawej).

W celu integracji i wsparcia językowego dzieci uchodźców z Ukrainy, przedszkole w Derching zakupiło różne gry i książki. Wirthwein Friedberg przekazał na ten cel 400 euro.