Wirthwein Running Challenge

Na zdjęciu czterech uczestników Wirthwein Running Challenge, którzy zgromadzili najwięcej kilometrów.

Pracownicy Grupy Wirthwein przebiegli wspólnie ponad 20.000 kilometrów w szczytnym celu. Wpłaty na rzecz WWF, Welthungerhilfe i World Vision.

Zgodnie z mottem "Przyłącz się i czyń dobro!", pracownicy grupy Wirthwein na całym świecie przez miesiąc zbierali wspólnie kilometry na cele charytatywne, aby fikcyjnie odwiedzić każdą placówkę Wirthwein i w ten sposób okrążyć kulę ziemską. W okresie poprzedzającym imprezę zarząd spółki Wirthwein AG zaoferował kwotę 0,30 euro za każdy przebiegnięty kilometr.

Ambitny cel 32 028 kilometrów nie został wprawdzie osiągnięty, ale wynik 20 128 kilometrów jest imponujący. Zwłaszcza, że międzynarodowa grupa biegaczy zebrała w sumie 6.100 euro, które zarząd "zaokrąglił" do 7.500 euro.

 

Darowizny na rzecz organizacji międzynarodowych

Ze względu na międzynarodowy charakter koncernu i wspólną działalność pracowników na całym świecie, jako odbiorców darowizn wybrano trzy organizacje pomocowe działające globalnie.

Wirthwein wspiera kwotą 2.500 euro projekt WWF Niemcy, w ramach którego z Morza Północnego odzyskuje się i poddaje recyklingowi tzw. sieci widma, zagubione podczas połowów lub celowo wyrzucone do morza. Według najnowszych badań sieci widma stanowią od 30 do 50 procent plastiku znajdującego się w naszych morzach. Stanowią one zagrożenie dla wielu stworzeń morskich, ponieważ mogą się w nie zaplątać lub połknąć je jako pokarm i wskutek tego zginąć.
„WWF testuje metody przyjaznego dla środowiska odzyskiwania sieci widm i szuka sposobów na recykling starego materiału sieciowego, a tym samym przywrócenie go do obiegu materiałowego. W tym celu WWF współpracuje z rybakami i ekipami nurków, którzy luzują zaplątane sieci z dna i wciągają je na pokład przy pomocy kotwicy ratowniczej i wciągarki statkowej - informuje organizacja.

Tutaj dowiesz się więcej o problemie sieci widmo i podejściu WWF do jego rozwiązania.

 

Kolejne 2.500 euro zostanie przekazane organizacji Welthungerhilfe na założenie "Centrów Przedsiębiorczości Rolniczej" (Agricultural Business Center) w Zimbabwe, które jest nękane przez biedę i głód. "W Centrum Przedsiębiorczości Rolniczej młodzi rolnicy szkolą się w zakresie innowacyjnych metod uprawy rolnej i hodowli zwierząt, mogą uzyskać porady dotyczące zakładania działalności gospodarczej lub uzyskania kredytów, a także spotykają się z potencjalnymi klientami, handlowcami i zakładami przetwórczymi, aby włączyć się do ważnych sieci lokalnych" - wyjaśnia Welthungerhilfe. W ten sposób lokalni młodzi ludzie tworzą podstawy do zapewnienia zaopatrzenia dla swojej społeczności.

Tutaj dowiesz się więcej o pracy Welthungerhilfe w Zimbabwe.

 

Również organizacja pomocy dzieciom World Vision otrzymała kwotę 2.500 euro. Pieniądze te posłużą między innymi do budowy oddziałów położniczych w Sudanie. "Kraj w północno-wschodniej Afryce z dostępem do Morza Czerwonego jest nie tylko jednym z największych, ale także jednym z najbiedniejszych krajów na świecie. Przez dziesięciolecia wojny domowe, dramaty uchodźców i ludobójstwo zdominowały wiadomości z Sudanu" - opisuje sytuację na miejscu organizacja. Na przykład World Vision zapewnia opiekę medyczną dla ponad 20 000 dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Tutaj dowiesz się więcej o projektach World Visions w Sudanie.

 

Nagrody dla najlepszych biegaczy

Najlepsi biegacze z poszczególnych zakładów oraz czterej najlepsi biegacze z całej korporacji zostali nagrodzeni za swoje wybitne osiągnięcia. Oprócz nagrody najlepsi biegacze otrzymali upominek w postaci bransoletki fitness lub opcjonalnie bon na zakupy w lokalnym sklepie sportowym. Następujący pracownicy pokonali najdłuższe dystanse w ramach kampanii i tym samym osiągnęli najlepsze wyniki dla swojego zakładu:

 

MiejsceNazwiskoDystans w kmOddział
1Daniel Otto668,8Brandenburg, DE
2Robert Triebenbacher667,5Friedberg, DE
3Tomasz Krzyżaniak437,0Łódź, PL
4Thomas Trölenberg374,4Creglingen, DE (GmbH & Co. KG)
5Tony Koonce374,0New Bern, USA
6Norma Weicker361,7Mühltal, DE
7Elke Ruhl335,3Creglingen, DE (AG)
8Joachim Vorherr188,8Röttingen, DE
9Desmond Roberson162,5Fountain Inn, USA
10Nicole Mahnke152,2Nauen, DE
11Elke Haungs125,5Sasbach, DE
12Gu Cheng102,4Kunshan, CN (Wirthwein Fastening Systems)
13Marion Borrmann100,5Osterode, DE
14Sebastian Manig65,3Crimmitschau, DE
15Allen Li63,9Kunshan, CN (Wirthwein Technical Plastics)
16Noelia Martin43,1Zaragoza, ES