Świąteczna darowizna Wirthwein Polska

Spende an Kinderklinik in Lodz, Polen

Na zdjęciu: Damian Stefurak - Dyrektor Zakładu (4-ty od lewej) oraz asystentka zakładu Karolina Piotrowska przekazują czek od Wirthwein Polska Sp. z o.o. w wysokości 24 000 PLN, Prezes Fundacji „Krwinka” Pani Elżbiecie Budny na zakup elektrycznego łóżka dla dzieci. Adam Wieczorek wiceprezydent Łodzi (3-ci od prawej) cieszy się wspólnie z zespołem lekarskim, kierownikiem kliniki Prof. Dr. hab. med. Wojciechem Młynarskim (1-szy z prawej) jak również z resztą personelu szpitalnego.

Specjalista branży przetwórstwa tworzyw sztucznych przekazuje 24.000 złotych tytułem darowizny na rzecz fundacji „Krwinka” na wsparcie dla dzieci z chorobami nowotworowymi przebywającymi w Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi.

 

Łódź/Creglingen. Urodzona w Łodzi 28-letnia Karolina Piotrowska pracuje w firmie Wirthwein Polska Sp. z o.o. i zna Fundację „Krwinka“ z wcześniejszych prywatnych darowizn swojej rodziny. Przeczytała w gazecie o wielkim zaangażowaniu Fundacji i zaproponowała tę Fundację Centrali firmy na Południu Niemiec w ramach bożonarodzeniowej akcji charytatywnej. Zarząd firmy rodzinnej Wirthwein zdecydował o beneficjentach tegorocznej darowizny: Fundacja „Krwinka” jeszcze w tym miesiącu otrzyma wsparcie w wysokości 24.000 złotych, co stanowi około 5.500 euro.

Fundacja „Krwinka“, która powstała z inicjatywy rodziców chce przeznaczyć tę kwotę na zakup elektrycznego łóżka dziecięcego ułatwiającego opiekę nad dziećmi chorymi onkologicznie. Będzie to pierwsze tego rodzaju łóżko elektryczne w Uniwersyteckim Centrum Pediatrycznym im. Marii Konopnickiej w Łodzi przy ul. Spornej.

Fundacja „Krwinka“ od 1996 roku niesie pomoc dzieciom onkologicznie chorym oraz ich rodzicom. Pomoc obejmuje wsparcie finansowe w zakresie leczenia, organizacji pobytów rehabilitacyjno-wypoczynkowych, działalność publiczną w celu pozyskiwania datków, a także w zakresie szczepień HPV. „Fundacja „Krwinka“ kieruje się w swojej pracy całościowym podejściem“, mówi asystentka zarządu Karolina Piotrowska, „nas przekonało zaangażowanie Fundacji na rzecz chorych dzieci i ich rodziców, a także wsparcie dla rodzeństwa“.

Wirthwein od kilku lat nie przesyła klientom upominków świątecznych, natomiast przeznacza tę kwotę na cele charytatywne w 22 oddziałach w całym świecie. „Już w 2016 roku Wirthwein Polska przekazał kwotę 45.000 złotych na rzecz domu dziecka dla chorych dzieci prowadzonego przez Fundację „Dom” w Łodzi“, mówi dyrektor zakładu Damian Stefurak. Łącznie w ostatnich czterech latach na cele socjalne przeznaczonych zostało blisko 90.000 euro. Kwota 24.000 złotych ma być przeznaczona na zakup łóżka o kolumnowej konstrukcji dla dzieci do piątego roku życia zapewniającej doskonałą stabilność i komfortową obsługę. Wysuwane barierki boczne gwarantują bezpieczeństwo, stabilność oraz łatwy, nieograniczony dostęp do małego pacjenta. Łóżko spełnia wszystkie oczekiwania oraz wymogi bezpieczeństwa szpitalnych łóżek dla dzieci i jest tak skonstruowane, by w każdej chwili zapewnić szybką i prostą dezynfekcję z nieograniczonym dostępem do wszystkich części łóżka.

 

Wirthwein Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi jest zakładem produkcyjnym grupy Wirthwein. Od 20 lat zajmuje się formowaniem wtryskowym z tworzyw sztucznych na najwyższym poziomie.

Działalność swoją rozpoczęła w systemie shop-in-shop u klienta BSH Hausgeräte GmbH produkując kadzie tylne i frontowe dla pralek. W tym roku firma świętowała swój Jubileusz i może się poszczycić zatrudnieniem 430 pracowników oraz największymi obrotami w grupie.

Ważnym krokiem dla Wirthwein Polska był wygrany przetarg oraz budowa własnej hali produkcyjnej w 2004 roku. Dzisiaj firma produkuje elementy wtryskowe do urządzeń domowych, a także dla renomowanych klientów branży motoryzacyjnej i energetycznej. Są to na przykład: wentylatory dla klienta ebm-papst, a także elementy z tworzyw sztucznych do chłodzenia silników samochodów, a także obudowy do akumulatorów rowerów elektrycznych.

Dyrektor zakładu Damian Stefurak jest szczególnie dumny z faktu, że oddział w Łodzi odgrywa wiodącą rolę w zakresie logistyki, technologii i stopnia automatyzacji w ramach grupy Wirthwein: „Tutaj w Polsce pracownicy chętnie biorą udział w projektowaniu nowych technologii procesu. Tak więc w naszym portfolio znajdują się takie procesy jak: automatyczne nakładanie dwuskładnikowych uszczelek poliuretanowych, wtrysk fizycznie spienianego tworzywa, nadruk, zgrzewanie, automatyczny montaż czy próba szczelności. Nasze nowe centrum logistyczne uruchomione wiosną 2018 roku jest wyposażone w zautomatyzowane procesy przepływu materiałów. To stanowi swojego rodzaju drogowskaz dla grupy Wirthwein, do której należą 22 oddziały w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Chinach, USA i Turcji zatrudniające blisko 3.650 pracowników.”

 

Fundacja „Krwinka“ jest instytucją non-profit powstałą z inicjatywy rodziców

Za pieniądze pochodzące z darowizny ufundowanej przez Wirthwein „Krwinka“ zakupi elektryczne łóżko dziecięce bardzo ułatwiające codzienną opiekę szpitalną: wiele zabiegów wykonywanych u dzieci z chorobami nowotworowymi wymaga pełnej narkozy, a także często 24-godzinnego intensywnego monitorowania. „Bardzo ważne jest, by pomiędzy zagłówkiem, a oparciem pleców nie pojawiała się niebezpieczna luka, ponieważ łóżko przeznaczone jest dla dzieci do piątego roku życia“, podaje Fundacja w oświadczeniu prasowym. Łóżko jest w pełni elektryczne z regulacją wysokości i pozwala na zamontowanie sprzętu medycznego, na przykład pomp infuzyjnych. Monitor i pulsoksymetr mogą być przewożone na dolnej półce łóżka. Wbudowany napęd elektryczny ułatwia transport małych pacjentów z oddziału na m.in.: oddział chirurgiczny, badania rezonansem magnetycznym, RTG itd.

Łóżko usytuowane będzie na Oddziale Onkohematologii Dzieci Młodszych (VII) Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi, gdzie leczone są dzieci z całego województwa łódzkiego. Opieka medyczna Kliniki Uniwersyteckiej w Łodzi jest bardzo wszechstronna, do placówki należy kilka klinik specjalistycznych, oddziałów i pracowni.

Fundacja „Krwinka“ została założona 23 lata temu przez rodziców, których dzieci zapadły na choroby nowotworowe. W tym czasie Fundacja udzieliła pomocy blisko 6.000 rodzin w formie wsparcia finansowego, psychologicznego, pedagogicznego oraz socjalnego. Ważne są także tradycyjnie organizowane „Zjazdy Pacjentów Wyleczonych i w Trakcie Leczenia Choroby Nowotworowej“, które rodzinom dają konieczną nadzieję. Celem inicjatywy rodziców jest nie tylko zapewnienie dzieciom z chorobami nowotworowymi troskliwej opieki w odpowiednich warunkach, ale także wsparcie dla lekarzy w procesie leczenia dzieci, by jak najszybciej powracały do zdrowia. „Ten cel zasługuje na nasze pełne poparcie i bardzo cieszymy się, że przekazując datek możemy wnieść cenny wkład na zakup elektrycznego łóżka dziecięcego“, mówi dyrektor zakładu Damian Stefurak podczas przekazania darowizny w wysokości 24.000 złotych ufundowanej przez Wirthwein Polska Sp. z o.o.